لامپ خودرو

کارخانه لامپ خودرو فیلیپس

Koninklijke فیلیپس N.V. (رویال فیلیپس الکترونیکس از هلند، معمولا به عنوان فیلیپس شناخته می شود)، (تلطیف عنوان PHILIPS) یک شرکت فن آوری هلندی مستقر در آمستردام با بخش های اصلی متمرکز در زمینه های الکترونیک، بهداشت و درمان و روشنایی است. این در آیندهوون در سال 1891 تاسیس شد، توسط جرارد فیلیپس و پدرش فردریک. این یکی از بزرگترین شرکت های الکترونیکی در جهان است و از حدود 105،000 نفر در سراسر بیش از 60 کشور جهان است. 1

تا دهه ۱۹۷۰ ال‌ای‌دی‌های حالت جامد به عنوان نشانگر رواج داشتند.

تا دهه ۱۹۷۰ ال‌ای‌دی‌های حالت جامد به عنوان نشانگر رواج داشتند. در سالهای اخیر، مبحث بازده و خروجی مورد توجه قرار گرفت تا آنجا که هم اکنون ال‌ای‌دی‌ها جایگاه ویژه‌ای در کاربرد نورپردازی پیدا کردند. ال‌ای‌دی‌های نشانگر به دلیل عمر بالایشان تا ۱۰۰، ۰۰۰ ساعت شناخته شده هستند، اما ال‌ای‌دی‌های نورافشان بنا بر سنت قدیم کمتر مورد استفاده قرار گرفتند (به دلیل قیمت زیاد ال‌ای‌دی به ازای هر وات)، و در نتیجه عمر بسیار پایین‌تری هم داشتند. به دلیل قیمت بالا به ازای هر وات، نورپردازی‌های ال‌ای‌دی برای مصارف توان بسیار پایین، نوعاً زیر ۱۰ وات کاربرد دارند.

لامپ فلورسنت توسط نیکلای تسلا اختراع و ثبت شد

لامپ فلورسنت توسط نیکلای تسلا اختراع و ثبت شد، که بازده نور بسیار بیشتری از لامپ رشته‌ای دارد. برای نور یکسان این لامپ‌ها نسبت به لامپ‌های رشته‌ای حدوداً ۴/۱ تا ۳/۱ مصرف می‌کنند. تا دهه ۱۹۸۰ این نوع لامپ به دو نوع خطی و دوار محدود می‌شد و شکل‌های دیگر زیاد محبوبیت پیدا نکردند. لامپ‌های فلورسنت فشرده (CFL) - که در ایران یه نام کم مصرف مشهورند - در اوایل دهه ۱۹۸۰ به بازار آمدند.
اکثر لامپ‌های CFL دارای بالاست الکتریکی داخلی می‌باشند و به سرپیچ قلزی یا پایه‌های میخی مجهز هستند. بعضی از انواع CFL دارای بالاست جداگانه می‌باشند که لامپ و بالاست را می‌توان جداگانه تعویض کرد.

لامپ‌های هالوژن

لامپ‌های هالوژن اکثراً بسیار کوچک‌تر از لامپ‌های رشته عادی می‌باشند، زیرا برای کارکرد موفق باید دمای حباب بیشتر از ۲۰۰ درجه سانتیگراد باشد. به همین منظور باید حبابی از جنس سیلیکای سیم کشی شده یا بعضی اوقات شیشه آلومینوسیلیکات باشد. اغلب این حباب داخل یک لایه شیشه‌ای دیگر پوشیده می‌شود. لایه بیرونی برای احتیاط قرار داده می‌شود تا پرتو ماوراء بنفش را کاهش دهد و در برابر انفجاری که گاهی اوقات برای این لامپ‌ها رخ می‌دهد لایه‌ای محافظ تشکیل دهد. همچنین برای کاهش اثر ضایعات ناشی از اثر انگشت.

توان مصرفی کلیه ی لامپ های مورد استفاده

توان مصرفی کلیه ی لامپ های مورد استفاده در چراغ های روشنایی خودرو با وات (w) سنجیده می شود. در یک لامپ معمولی چراغ بزرگ جلو توان مصرفی فیلامان نور پایین ۳۰ الی ۴۰ وات و فیلامان نور بالا ۴۰ الی ۵۰ وات است. لامپ های نوع گازی، که در اکثر خودرو های جدید استفاده می شود، دارای فیلامان نور پایین ۴۵ وات تا ۶۰ وات و فیلامان نور بالای ۵۰ وات تا ۶۵ وات است. نوع دیگری از لامپ های روشنایی نیز طراحی و تولید شده است که نسبت به لامپ های گازی، نور سفید تر و تابناک تری دارد. توان مصرفی این نوع لامپ ها ۹۰ تا ۱۰۰ وات است.

لامپ های دو فیلامانی

لامپ های دو فیلامانی در چراغ بزرگ جلوی خودرو هایی کاربرد دارد که نور بالا و پایین آن در یک کاسه چراغ تولید می شود.

تعداد پایه های اتصال الکتریکی در لامپ های دو فیلامانی سه عدد است. یکی از پایه ها در دو فیلامان لامپ مشترک است و به جریان منفی باتری متصل می گردد. دو پایه ی دیگر جریان الکتریکی مثبت فیلامان های نور بالا و پایین لامپ را برقرار می سازند. روی بدنه فلزی لامپ چراغ های بزرگ جلوی خودرو زائده و برجستگی های نامتقارنی طراحی و ایجاد شده است، که باعث می شود لامپ فقط در یک حالت پیش بینی شده در محل خودروی کاسه ی چراغ قرار بگیرد و از انحراف تابش نور چراغ ها جلوگیری شود.

در بعضی از خودرو های سواری چراغ های بزرگ جلو، در هر سمت خودرو از دو عدد کاسه ی چراغ تشکیل شده اند.

در بعضی از خودرو های سواری چراغ های بزرگ جلو، در هر سمت خودرو از دو عدد کاسه ی چراغ تشکیل شده اند. یکی از آن ها مخصوص نور پایین و دیگری به نور بالای سیستم روشنایی خود اختصاص دارد. در این طرح از لامپ تک فیلامانی برای هر یک از چراغ ها استفاده می شود.

بلوری یا عدسی در این نوع از چراغ ها به دو ضورت طراحی و ساخته می شود:

الف) هریک از کاسه ی چراغ های نور بالا و نور پایین دارای بلوری مستقل از هم هستند.

ب) مجموعه ی چراغ های نور بالا و نور پایین به همراه چراغ راهنما با یک بلوری طراحی شده است.

لامپ چراغ های بزرگ جلوی خودرو ها در دو نوع طراحی و ساخته شده است:

لامپ چراغ های بزرگ جلوی خودرو ها در دو نوع طراحی و ساخته شده است:

الف) لامپ های تک فیلامانی

ب) لامپ های دو فیلامانی

لامپ های تک فیلامانی دارای یک رشته تنگستن است که در داخل حباب لامپ قرار گرفته است و به وسیله ی دو رشته سیم به دو پایه ی اتصال الکتریکی لامپ متصل می گردد.

صفحه‌ها